Lekarz na SOR w Szpitalu w Lęborku zdiagnozował u 23 – letniego Kordiana zatrucie pokarmowe w sytuacji, gdy chłopak miał torbiel w głowie.    

UWAGA! Wszystkie osoby, które uważają, że stały się ofiarami błędów popełnionych na SOR w Szpitalu w Lęborku mogą skontaktować się z Kancelarią. Każda informacja dotycząca nieprawidłowości pracy lekarzy zatrudnionych na SOR Szpitala w Lęborku będzie szczegółowo analizowana przez zespół kancelarii.

W dalszym ciągu nie można uwierzyć w to co się wydarzyło na SOR Szpitala w Lęborku pod koniec marca bieżącego roku. W programie UWAGA na TVN został opublikowany reportaż w którym rodzice 23-letniego Kordiana opowiedzieli o tym, w jaki sposób wyglądała diagnostyka bardzo silnego bólu głowy oraz wymiotów u ich syna na SOR w Lęborskim Szpitalu. Niestety młody chłopak zmarł.

Lekarz ze Szpitala Copernicus w Gdańsku do którego Kordian został przewieziony helikopterem kilka godzin po wizycie na SOR w Lęborku wprost powiedział w reportażu, że on w takim przypadku wykonałby badanie neurologiczne oraz TK głowy. Niestety lekarz, który przyjmował Kordiana na SOR w Lęborku nie wykonał mu TK głowy, co całkowicie przekreśliło możliwość postawienia prawidłowej diagnozy. Lekarz ze Szpitala w Gdańsku powiedział:

– (Kordian) trafił do nas w stanie krytycznym. To młody chłopak, taka sytuacja mocno porusza, dołożyliśmy wszelkich starań, by go uratować. Niestety, sytuacja wyglądała fatalnie – przyznaje Krzysztof Wójcikiewicz, wiceprezes ds. medycznych Szpitala im M. Kopernika w Gdańsku.

Jak dodaje Wójcikiewicz zwłoka w tym przypadku działała na niekorzyść.

– Nie można powiedzieć, że w przypadku każdego bólu głowy z wymiotami trzeba nie wiadomo co robić, ale badanie lekarskie powinno naprowadzić lekarza na dalsze kroki diagnostyczne, które trzeba było podjąć – zaznacza.

– Ja najpierw wykonałbym badanie neurologiczne, a później badania obrazowe, jakąś tomografię komputerową. To było badanie, które stawiałoby kropkę nad i – tłumaczy Krzysztof Wójcikiewicz.

Materiał wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród lokalnej społeczności. Z komentarzy w internecie wynika, że nie tylko rodzina Kordiana ma zastrzeżenia do pracy i postawy tego lekarza.

Cały reportaż jest dostępnego tutaj:  https://uwaga.tvn.pl/reportaze/23-letni-kordian-nie-zyje-dlaczego-nie-zostal-zdiagnozowany-st7881938

Adwokat Anna Koniuszko
Adwokat Anna Koniuszko

Mecenas Anna Koniuszko specjalizuje się w prowadzeniu spraw cywilnych oraz karnych z zakresu prawa medycznego. Z powodzeniem od wielu lat pozywa szpitale i lekarzy w imieniu osób poszkodowanych przez błąd lekarza. Reprezentuje również pacjentów przed Wojewódzkimi Komisjami do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. Adwokat Anna Koniuszko szczególnym uznaniem cieszy się wśród rodziców dzieci, które stały się ofiarami błędów lekarzy/położnych w czasie porodu. Dzięki jej zaangażowaniu w prowadzone sprawy wiele rodzin uzyskało dla swoich dzieci wysokie zadośćuczynienie, odszykowanie oraz rentę.

Najnowsze wpisy