BLOG

Anna Koniuszko
Adwokat

Nazywam się Anna Koniuszko i jestem adwokatem. Przewodni motyw mojej strony internetowej, czyli panorama Gdańska nie jest przypadkowy, gdyż urodziłam oraz wykształciłam się głównie w Gdańsku. Po ukończeniu studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przez kolejne trzy lata odbywałam aplikację adwokacką przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Gdańsku, a w między czasie ukończyłam Studia Podyplomowe w zakresie Prawa Medycznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od kilku lat prowadzę Kancelarię Adwokacką.

Dlaczego piszę blogi?

Jeżeli chodzi o blog „Błąd przy porodzie”, to kategorycznie uważam, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla lekarza/położnej, którzy popełnili jakikolwiek błąd przy porodzie, gdyż przez ich pomyłkę z reguły dziecko zostaje skrzywdzone na całe życie. Uważam, że należy głośno mówić o sprawach z zakresu błędów okołoporodowych, aby rodziny w których doszło do takiej tragedii wiedziały, że prawo stoi po ich stronie.

Na blogu „Błąd lekarza” piszę o różnych pomyłkach, które popełniają lekarze w czasie leczenia pacjentów. Mam nadzieję, że dzięki moim wpisom uda mi się zwiększyć świadomość Polaków na temat praw, jakie im przysługują w sytuacji, gdy stali się ofiarami błędów medycznych lub zostali zakażeni w szpitalu np. gronkowcem. 

Błąd przy porodzie

Błąd lekarza